Milwaukee M18FCS552 FUEL Gen2 165mm Circular Saw Body
Milwaukee M18FCS552 FUEL Gen2 165mm Circular Saw Body Milwaukee M18FCS552 FUEL Gen2 165mm Circular Saw Body Power Tools
Condition:
Brand new
No offers!
No deals!
No best price!
⚠️ Cash on collection. Payment by bank transfer or paypal for Shipping
New Unused Genuine Milwaukee M18 FCS552 Gen2 Fuel 165mm Circular Saw Body Only €230
Features
The M18 FUEL™ circular saw delivers the power to rip cut at the same feed rate of an equivalent AC circular saw, with the ability to cut 200 pieces of 90 mm x 35 mm pine stud on one 3.0 Ah HIGH OUTPUT™ battery as its optimised for HIGH OUTPUT™ technology
Magnesium shoe reduces weight and maximises durability
Durable metal rafter hang hook for work space management and safety
165 mm blade which gives a 57 mm depth of cut, enabling the saw to cut through a stack of 3x 18 mm OSB boards